Godziny otwarcia Sauna

PON-NIE: 10:00 - 22.00

Godziny otwarcia SPA

PON-PT: 15:00 - 22.00
SOB-NIEDZ: 10:00 - 22:00
w 1 i 3 poniedziałek miesiąca SPA nieczynne

Dojazd

ul. Nadbrzeżna 34
Nowy Sącz

Sauna MOSiR

Sauna MOSiR funkcjonuje od lipca 2010. Zostało wykonane wg nowoczesnych standardów. W styczniu 2020 Spa MOSiR ponownie rozbudowano o saunę BIO oraz saunę Infrared Zaleca się aby korzystać z Sauny bez strojów kąpielowych. Do wyposażenia SAUNY należą:
 • sauna sucha (fińska)
 • sauna parowa (rzymska)
 • sauna BIO (równowaga pomiędzy temperaturą i wilgotnością, Aromaterapia)
 • sauna infrared (promieniowanie podczerwone)
 • kostkarka lodu
 • prysznic wrażeń
 • wiadro bosmana
 • basenik z zimną wodą
 • relaksacyjna muzyka

SPA MOSiR

W nowo otwartym w 2023 roku SPA znajdziecie państwo:

 • cedrowa sauna sucha,
 • grota solna,
 • tężnia solankowa,
 • sauna na podczerwień,
 • balia z lodowatą wodą,
 • prysznic wrażeń z aromaterapią i efektami świetlnymi,
 • lecznicze jaccuzi solankowe,
 • wiadro bosmana,
 • strefa tropikalna z ozonowanym powietrzem

Dodatkowo w SPA prowadzone będą 5 razy w tygodniu seanse z saunomistrzem: wtorek, środa, czwartek, piątek, niedziela (seanse tematyczne) w godzinach: 18.00, 19.00, 20.00, 21.00

Strefa SPA jest strefą BEZTEKSTYLNĄ i bardzo prosimy o uszanowanie tego faktu, w kasach MOSiR Nowy Sącz można w symbolicznej cenie 4zł/szt wypożyczyć pareo saunowe, lub należy przynieść swoje ręczniki.

UWAGA: w każdy 1 i 3 poniedziałek miesiąca, SPA jest nieczynne z powodu gruntownego sprzątania.

  Regulamin Stref Saun i SPA MOSiR Nowy Sącz

  I. Zasady ogólne

  1. Administratorem Sauny i SPA jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

  2. Strefy Sauna i SPA są integralną częścią Krytej Pływalni i podlegają zapisom jej regulaminu.

  3. Klienci korzystający z Stref Saua i SPA zobowiązani są do zapoznania się z obowiązującymi regulaminami oraz do przestrzegania ich postanowień. Skorzystanie z oferty Sauny lub SPA oznacza akceptację regulaminu bez konieczności jego podpisania.

  4. Sauna i SPA podzielona jest na dwie strefy: Strefa Saun znajduje się poziomie 0, strefa SPA znajduje się na poziomie -1. Przejście pomiędzy strefami rozdzielone jest bramką obrotową. Bramkę otwiera się za pomocą transpondera.

  5. W skład strefy Saua wchodzą: sauna sucha, sauna parowa, sauna bio, sauna infrared

  6. W skład strefy SPA wchodzą: sauna sucha, sauna infrared, grota solan, tropikarium, jacuzzi solankowe.

  7. Wstęp do Sauny oraz SPA jest płatny. Następuje po wykupieniu biletu lub karnetu w kasie pływalni i otrzymaniu transpondera.

  8. Osoby z wykupionym wejściem na basen mogą skorzystać z strefy Sauny za dopłata. Osoby z wykupionym wejściem na Saunę mogą skorzystać z strefy SPA za dopłatą. Osoby z wykupionym wejściem na SPA mogą korzystać z wszystkich trzech stref.

  9. Korzystający z Strefy Saun i SPA zobowiązany jest do stosowania się do zaleceń pracowników MOSiR, w przypadku nie zastosowania się do zaleceń pracowników osoba może zostać wyproszona ze Strefy Saun i SPA, bez zwrotu opłaty za bilet.

  10. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z Stref Saun wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej, strefa SPA jest dozwolona tylko dla osób dorosłych, które ukończyły 18 rok życia.

  11. Obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu, wnoszenie i spożywania napojów alkoholowych oraz środków odurzających.

  12. Osoby, których stan wskazuje na spożycie alkoholu, środków odurzających itp. oraz z zewnętrznymi objawami choroby nie będą obsługiwane lub zostaną wyproszone z sauny/SPA bez zwrotu opłat za bilet.

  13. Korzystający z Saun i SPA zobowiązani są do utrzymania należytego porządku w saunach oraz ich zapleczu.

  14. Osoby naruszające porządek publiczny lub przepisy regulaminu będą usuwane z obiektu bez zwrotu poniesionych kosztów wstępu za bilet.

  15. Korzystający z Saun i SPA ponoszą materialną odpowiedzialność za uszkodzenia i szkody powstałe z ich winy.

  16. MOSiR odpowiada jedynie za przedmioty wartościowe, itp. złożone do depozytu prowadzonego w kasie pływalni.

  17. Będziemy wdzięczni za zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości, usterek oraz uwag, które mogą mieć wpływ na eksploatację obiektu oraz jakość świadczonych w nim usług.

  II. Instrukcja korzystania z Sauny oraz SPA

  1. Z Saun mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe. Osoby o niestabilnym stanie zdrowia powinny korzystać z Saun po wcześniejszej konsultacji z lekarzem i zgłosić fakt choroby dyżurnemu ratownikowi.

  2. Przed wejściem do Saun należy wzięć kąpiel z użyciem mydła w celu zmycia z ciała wszelkich kosmetyków i zanieczyszczeń.

  3. Po wyjściu z sauny przed zanurzeniem się w wannie do schładzania należy spłukać ciało pod prysznicem.

  4. Do SPA jest zakaz wnoszenia i używania telefonów komórkowych oraz robienia zdjęć, osoby nie podporządkowujące się tym regulacjom, może zostać wyproszona ze Strefy Saun i SPA, bez zwrotu opłaty za bilet.

  5. SPA jest strefą bez-tekstylną, podczas pobytu w niej należy koniecznie zdjąć biżuterię, stroje kąpielowe oraz klapki. Z sauny należy korzystać nago, lub okryć się można ręcznikiem lub szlafrokiem z materiałów naturalnych osoby nie podporządkowujące się tym regulacjom, może zostać wyproszona ze Strefy Saun i SPA, bez zwrotu opłaty za bilet.

  6. W saunach należy siedzieć lub kłaść się na ręczniku lub pareo saunowym tak, aby ciało nie miało kontaktu z siedziskiem i oparciem. Dotyczy to również stóp.

  7. Kąpiel w Saunie polega na naprzemiennym podgrzewaniu i ochładzaniu ciała i może być przeprowadzana w kilku cyklach.

  8. Jedno wejście do sauny powinno trwać około 5 – 15 minut, a całkowity czas nie powinien przekraczać 30 minut dziennie, np. 2 x 15 minut lub 3 x 10 minut. Po każdym wyjściu z sauny należy ochłodzić ciało polewając zimną wodą, biorąc chłodny prysznic lub zanurzając się w basenie a następnie odpocząć 10 – 15 minut.

  9. Należy zachować szczególną ostrożność podczas wchodzenia i wychodzenia z basenu do schładzania. Zbyt szybkie skorzystanie z zimnych pryszniców czy basenów schładzających zaraz po skorzystaniu z sauny może doprowadzić do wystąpienia arytmii, niedokrwienia i zawału mięśnia sercowego.

  10. Po pobycie w saunie należy uzupełnić utracone płyny, nie zaleca się picia napojów w trakcie seansów.

  11. Przeciwwskazaniem do korzystania z sauny są następujące schorzenia:

   • kardiologiczne: uszkodzenie mięśnia sercowego, stany po przebytym zawale, niewydolność krążeniowa, problemy z nadciśnieniem, problemy z krzepnięciem krwi, skłonność do krwawień, żylaki, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

   • pulmonologiczne: przeziębienie, gruźlica ostry stan astmatyczny,

   • inne: ostre stany zapalne, owrzodzenia, choroby weneryczne, choroby nowotworowe, epilepsja, jaskra, kamica nerkowa, robaczyce, klaustrofobia, choroby psychiczne.

  12. Dyrektor MOSiR zaleca wszystkim osobom korzystającym z sauny konsultacje z lekarzem przed skorzystaniem z sauny oraz po kilku pobytach w saunie w celu sprawdzenie wpływu sauny na stan zdrowia osób korzystających.